Встановлення відкатних воріт та розкладання проводів під автоматику

Встановлення відкатних воріт та розкладання проводів під автоматику

Автоматичні ворота для гаража є однією з найбільш популярних систем. Вони мають багато переваг, але головна перевага – це невеликі розміри та можливість відкривати конструкцію, не виходячи із машини. Вибираючи комплект автоматики для гаражних воріт необхідно враховувати їхню вагу та габарити.

Особливості та види автоматики

Система для відкриття та закриття проходу – це двигун з досить високою потужністю, що дозволяє відкривати та закривати їх натисканням на пульт. Усі механізми та деталі розраховані на певну кількість циклів.

Відкриваючі системи бувають для:

  • щитових;
  • відкатних;
  • секційні;
  • ролетних;
  • орних проїздів.

До проходу побутового типу підводиться напруга 230 вольт у момент руху, до промислових – до 400. Постійне напруга знаходиться в межах 24 вольт, що дозволяє витримувати вітрові навантаження та ремонт автоматики гаражних. воріт знадобиться не скоро.

Всі механізми поділяються на кілька типів в залежності від особливостей конструкції. Найпоширеніший – лінійний тип. Він дозволяє переміщати стулки назовні та всередину тільки під прямим кутом. Але в цьому випадку є обмеження: при установці на гаражні ворота розпашний отвір при відкритті стає менше на 30 см. -4.jpg" style=" max-width: 100%; padding: 15px 0 15px 0;">

Механізм важільного типу відкриває гаражні секційні ворота всередину та підходить для великих, просторих гаражів. Ці системи відрізняються конструкцією та типом приводу, але їх поєднує можливість встановлення на більшість популярних. моделей. Пристрій важільного типу відрізняється складнішою конструкцією, тому що складається не тільки з приводу, але і з важеля, що переміщує стулки.

Лінійний метод відкриття влаштований простіше і займає менше місця. Існує багато способів її розміщення. Робота пристрої забезпечується електромеханічними чи гідравлічними силами. Варто відзначити, що гідравліка краще справляється з роботою за низьких температур.

Система, що відкриває ворота гаражні підйомні, складається з блоку керування та електроприводу, який встановлюється збоку від отвору. Для монтажу потрібна невелика платформа, яка захистить від потрапляння бруду та води. Пульти та блок керування програмуються перед встановленням – налаштовується частота сигналу, що дозволить людині подавати команду на блок.

Також є підземний вид двигуна повністю ховається від очей під землею та відкриває стулки всередину та назовні. Якщо купити гаражні ворота такого типу вони служитимуть довше, але їх установка складніша, тому її краще довірити професіоналам.

Особливості підбору двигуна


Основний параметр, який потрібно враховувати, перш ніж купити двигун – це потужність його приводу. Щоб його визначити потрібно знати розмір, вагу та зразкову частоту відкривань. У випадку з непродуманими враховуватиме і вітрове навантаження. Як правило, вона становить 60-70 кг на 1 м2. На стандартну конструкцію припадає до 400 кг вітрового навантаження плюс вага самої конструкції.

Іноді потужність розраховується неправильно. Наприклад, якщо вага стулок 150 кг, гаражний привід повинен мати потужність мінімум у 2-3 рази більше. Хоча спочатку різниця між потужною і слабкою системою відкриття малопомітна, проблеми можуть виникнути через 1-1,5 роки після монтажу. Якісні вироби служать до 10 років незалежно від пори року.

Невід'ємною частиною є блок керування. Від якості його збирання залежить термін служби системи. Плата має бути зроблена з міцного матеріалу, що протистоїть перепадам температури, не замерзає і не перегрівається. Також важливо наявність запобіжників, тому що без них є ризик згоряння комплектуючих.

Комплектація автоматики для воріт


Автоматику для гаражних воріт можна купити в комплекті з блоком управління. Також у набір входить напрямна рейка. Вона виробляється в ланцюговій або ремінній модифікації. Необхідно підбирати елемент із довжиною, що дорівнює висоті конструкції та 1 м запасу. Ціна автоматики воріт такого типу дешевша, вони надійніші і видають менше шуму.

Пульти дистанційного керування можна замовити у будь-якій кількості для кожного члена сім'ї. Комплектація також включає набір для встановлення системи. Для цього не потрібно мати спеціальних навичок

Для монтажу та правильної роботи воріт потрібно мати вільний простір з боку куди ворота будуть відкочуватися. Наприклад, якщо отвір 4м, то місця для відкочування воріт потрібно 6м, тому що 2м займатиме противагу.

Для встановлення відкатних воріт потрібно забетонувати противагу: викопати яму довжиною 2м, шириною близько 30см і глибиною 1м.

Далі готуємо заставну: зазвичай це швелер 200мм із привареною до нього арматурою.

Після цього бетонуємо цю конструкцію. Виставляємо заставну паралельно отвору воріт і опускаємо нижче за майбутній нуль на 5-7см (для того, щоб колись встановлювалися ролики, то відстань між воротами і фінішним покриттям: плитка, асфальт і т.д було в районі 6-8см), далі заливаємо бетоном викопану яму із встановленою заставною, яка виставлена ​​за рівнем горизонтально і чекаємо 7-14 днів до висихання бетону.

Після цього можна буде встановлювати відкатні ворота. На металеву заставну приварюються різьбові шпильки, на які монтуватимуться ролики за допомогою гайок. Зверху на стовпі кріпляться ролики, що підтримують, для утримання відкатних воріт. Далі на змонтовані ролики накатуються відкатні. ворота. До протилежного стовпа встановлюємо нижній і якщо потрібно верхній уловлювач.

Розкладка проводів під автоматику для відкатних воріт


До місця бетонування заставної де встановлюватиметься електродвигун потрібно підвести кабель живлення 3*1,5мм.

Далі розводимо дроти на фотоелементи безпеки, які встановлюватимуться всередині отвору на стовпах. на ближній стовп використовуємо кабель 4*0,5мм, але в далекий 2*0,5мм. Рекомендована висота фотоелементів 600мм. Встановлюються вони один навпроти друга. Фотоелементи відповідають за безпеку, у разі виявлення перешкоди у отворі (автомобіль, людина тощо) вони подають команду на двигун про перешкоду та ворота не закриються в автоматичному режимі, а якщо процес закривання було розпочато, то двигун зупиниться і ворота відкриються у вихідне положення. Ми рекомендуємо завжди встановлювати фотоелементи під час монтажу автоматики для воріт – це ваша безпека.

Ще один провід потрібний для живлення сигнальної лампи. Її функція: під час відкриття або закриття воріт лампа подає світловий сигнал (блимає), дана опція дуже корисна у темний час доби. Зазвичай використовують провід 2*0,75, який запитуємо від автоматики і прокладаємо на верх. ближнього стовпа.

Коментарі